Covid-19 Açık Erişimler

COVID-19 SALGINI KONULU AÇIK ERİŞİM ARAŞTIRMA KOLEKSİYONLARIANKOS Koronavirüs COVID-19 Ücretsiz İçerikler


https://ankos.org.tr/tr/koronoavirus-covid-19-ucretsiz-iceriklerTUBİTAK  COVID-19 Türkiye Portalı


https://covid19.tubitak.gov.tr

 

EKUAL Covid-19 KeşifAracı

EKUAL kapsamındakitümveritabanlarında  “Covid-19”  taramasınıotomatikolarakyapabileceğinizbukonuylailgili “en son yayınlananhakemlibilimselmakaleler” listelenleneceğiEKUAL Keşif Aracı hizmetinizde!

EKUAL Keşif (Discovery )KalıcıBağlantısı (IP erişimli):

https://bit.ly/EDSCovid-19 

Aşağıda belirtilen DynaMed Kalıcı Bağlantı linkine tıklandığında, “Covid-19” ile ilgili en son “kanıta dayalı” bilgilere erişebilecektir.

DynaMedKalıcıBağlantı:

https://bit.ly/DynamedCovid-19 

Brill ÜCRETSİZ COVID-19 Koleksiyonu

 

Tüm Dünya’yı etkileyen COVID-19 salgını ve koronavirüsler ile ilgili yapılan/yapılacak araştırmaları desteklemek amacıyla  Brill yayınevi,  halk sağlığı, uzaktan eğitim, kriz araştırması gibi konularda kitaplar ve makaleleri erişime açtı. Konuyla ilgili yeni içerik yayınlanırsa, bu koleksiyona eklenecektir.

 

İçeriğeerişimlinkihttps://www2.brill.com/COVID-19_Collection

 

Konulara göre içerik:

 

Epidemicsandcrisisresearchpastandpresent (Geçmişte ve günümüzde salgın hastalıklar ve kriz araştırmaları)

Strategiesforcontainment ( Sınırlama stratejileri )

Buildingsolidarityandresilience intimesofcrisis (Kriz zamanlarında dayanışma ve dayanıklılık oluşturmak )

Home-schoolinganddistancelearning (Evde eğitim ve uzaktan eğitim )

 

Taylor&Francis; COVID-19 erişimi

Dünyanın önde gelen akademik yayıncılarından biri olan Taylor&Francis Koronavirüs salgını sürecinde katkı sağlamak amacıyla bu konudaki tüm yayınlarını açık erişim hale getirmiştir. Koronavirüs ile ilgili olabilecek tüm dergi makaleleri ve kitap bölümlerine aşağıdaki linkte yer alan yönlendirmelerle ulaşılabilir: https://taylorandfrancis.com/coronavirus/

 

COVID-19: Koronavirüs İçeriğine ücretsiz erişim

 

Güvenilir bilim, teknoloji, tıp, beşeri bilimler ve sosyal bilimler araştırmalarının önde gelen yayıncısı olan Taylor & Francis, halk sağlığı yetkililerine, araştırmacılara, klinisyenlere ve kamuoyuna COVID-19’un yayılmasının önlenmesi ve yönetilmesi amacıyla yardımda bulunmayı taahhüt etmektedir.

 

Bu mikrositede Taylor & Francis Online üzerinden ücretsiz olarak erişilebilen bütün ilgili COVID-19 araştırma makalelerinin, kitap bölümlerinin ve bilgilerinin yanı sıra, COVID-19’un tanılanmasına, tedavisine, önlenmesine ve ileri düzeyde araştırılmasına yönelik küresel çabaları destekleyen Taylor & Francis e-kitaplarının bağlantıları ile referansları verilmektedir.

 

Koronavirüs ile ve COVID-19’un yayılması ile alakalı gelişmeleri sürekli olarak izlemekteyiz ve içeriği bu site üzerinden düzenli olarak güncellemeyi sürdüreceğiz.

 

UpToDate Veri Tabanı Aracılığıyla sunulan COVID-19 Açık Erişim Kaynakları / UpToDate Aboneleri İçin Uzaktan Erişim Bilgileri

COVID-19 Açık Erişim Kaynakları:  WoltersKluwerHealthportföyünde yer alan çeşitli COVID bilgileri HealthClaritywebsite ‘ndenerişime sunulmuştur.

Bu site UpToDate COVID-19 konularıhasta eğitim bilgilerive sağlık profesyonelleri tarafından talep edilen diğer ilişkin konuları içerir.  Sağlık ekiplerinin en iyi kanıta dayalı bilgilere erişmeleri için lütfen bu bilgileri ekibinizlepaylaşınız.

Yeni kaynaklar sunuldukça COVID – 19 sayfası güncellenecektir.

UpToDate Mobil/Uzaktan Erişim: UpToDate kullanan doktorlardan gelen istek üzerine, UpToDateAnywhere abonelerinin uzaktan/mobil erişim süresi 90 günden180 güne uzatılmıştır. Kişisel Hesabınıza, 180 günde bir kez, Kurum bilgisayarlarından www.uptodate.com/onlineadresi üzerinden giriş yapmak gerekmektedir. Yapılan her girişden sonra erişim süresi otomatik olarak 180 gün uzamaktadır.

UpToDate Erişim adresi :www.uptodate.com/online

Mobil / Ev- Uzaktan erişim için adımlar:

1. UpToDate’e giriniz www.uptodate.com/online

2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız.

3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz

4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay mesajı e-posta adresinize gönderilecektir.

Kayıt işlemi ile ilgili detaylar için UpToDate Mobil Erişim Kılavuzu’na tıklayınız.

UpToDate aplikasyonunu mobil cihazlarınıza indirerek kullanabilirsiniz.

iPhone/iPad mobil cihazlarına aplikasyon indirmek için AppStore ‘a girip “UpToDate” yazarak taratınız.

Android tabanlı mobil cihazlar için Google Play Store’a girip “UpToDate” yazarak taratınız.

Wiley Online Library Covid-19 Araştırma Kaynakları

COVID-19 araştırma kaynaklarına ücretsiz erişim

Wiley teşhis, tedavi ve önlemle ilgili küresel çalışmalara destek sunmak üzere COVID-19 ile ilgili 5000’i aşkın makaleyi ücretsiz olarak erişime sunmuştur.

IOP Publishing, Coronavirus (COVID-19)

IOP Publishing, Coronavirus (COVID-19) acil durumuyla başa çıkmak için çalışan araştırmacılara, tıp uzmanlarına, politika yapıcılara ve diğerlerine yardımcı olmak için aşağıdaki linkte yer alan dergilerindeki ilgili tüm yayınlanmış ve yayınlanacak makaleler, kriz süresi boyunca açık erişimde olacaktır.

https://ioppublishing.org/news/coronavirus-articles-free-to-access-content-from-iop-publishing/

JSTOR veri tabanı Covid-19 salgını konulu araştırma kaynaklarını 30 Haziran 2020 tarihine kadar ücretsiz erişime açmış bulunmaktadır.

We are continuing to work on ways to improve access to JSTOR for students and faculty who've been displaced dueto COVID-19. Followingourrecentannouncement aboutexpandedaccesstobooksandjournals on JSTOR, wewantedtosharewithyou a fewadditionalupdates:

  • We have released 26 archive journals in Public Health, which are openly available to everyone through June 30th.
  • We continue to see incredible support from our participating publishers. To date, 44 publishers have agreed to make more than 30,000 books freely available to libraries through June 30th. Publishers that joined this week include Yale University Press, Columbia University Press, and the African Books Collective. If you are interested in access to these ebooks as well as journals and primary sources you may not yet subscribe to, please submit a request.
  • We have extended browser pairing on both JSTOR and Artstor. If a user visited either site from their campus network within the last 30 days, their off-campus access from the same browser will be extended through June 30 instead of the normal 30 days.

MIT Press Kaynakları

MIT Press; 2500'ü aşkın elektronik kitaptan oluşan ve her yıl yaklaşık olarak 200 yeni kitabın eklendiği koleksiyonunu, pek çok ülkenin COVID-19 salgını nedeniyle vatandaşlarını evden çıkmamaya davet ettiği bugünlerde, araştırmacılara destek olabilmek için ücretsiz olarak erişime açılmıştır.


PressReader, Dünyanın her yerinden Covid-19 ile ilgili haberleri derlediği yayınını tüm kullanıcılar için erişime açmıştır.


Erişim linki (COVID-19 NEWS) : https://www.pressreader.com/canada/covid-19-news/20200320

HIZLI ERİŞİM

instagram Twitter Facebook