Abone Veritabanları

Academindex
Academindex’te sağlık, fen ve sosyal bilimler alanlarında dünyanın farklı coğrafyalarından 8000’den fazla dergide ve 7 milyondan fazla makalede atıf, yazar, makale, anahtar kelime, konu ve kaynakça taraması yapılabilmektedir.
Bookcites
Bookcites, Kolay arayüze ve birden fazla arama seçeneğine sahiptir. Sadece atıf değil bașlık ve yazarda da arama yapılabilmektedir. Kurumlara özel hazırlanmıș olan panelde kurumsal atıf sayısı, okuma ve indirme sayıları gibi gelișmiș istatistikler detaylı olarak sunulmaktadır. Bookcites’da;* 350 + yayınevi bulunmaktadır.* 35.000 + Yayınevi kitabı bulunmaktadır.* 2200 + Tam metin bildiri kitabı bulunmaktadır.* 90.000 + Tam metin bildirisi bulunmaktadır.* 4 Milyon + atıf bulunmaktadır.* yayınevi , kitap ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır. Hangi özellikler mevcuttur? Bookcites Atıf Dizini, en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır:* Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur.* Her makale için yazar, yayınevi, yıl gibi bilgiler arama sonucundan kitaba tıklanarak erişilebilir, kaynakçaları indirilebilir.* Bulunan sonuçlar kolayca yazdırılabilir, yazdırma öncesi düzenlenebilir.
EBSCO SPORTDiscus
SPORTDiscus with Full Text, spor, spor hekimliği ve spor bilimleri ile ilgili tüm alanlardaki itibarlı ve kaliteli dergileri içeren, bu disiplinlerdeki araştırmacılar için özel olarak hazırlanmış temel tam metin veri tabanıdır. Web of Science veya Scopus içerisinde indekslenen yüzlerce dergiye tam metin erişim imkânı sunar.
Finnet
Finnet Analiz Expert, Türkiye sermaye piyasası araçlarına ilişkin, detaylı veri setlerinin, “Excel Ortamında” kullanılabilmesini ve kolayca raporlamalar yapılabilmesine imkân sağlayan, finansal analiz programıdır. Kullanıcılarımız bununla ilgili olarak Merkez Kütüphanemizde özel olarak kurulan bilgisayarımızdan kendilerine verilecek şifre ile giriş yapabilirler.
İdeal Online Veritabanı
Tıp, fen bilimleri, edebiyat, tarih, sanat, mühendislik gibi alanlarda kapsamlı ve geniş bilgiyi Türkçe e-kitap,e-dergi de bulabilmek için oluşturulan bir elektronik veritabanıdır.
kelime.com
Kelime.com: Onlarca sözlük içerisinde aradığınız kelimenin dil, tür, anlam ve etimolojik köken bilgisini sunan, aranan kelimenin benzerlerini ve türevlerini bulan, aynı zamanda yıpranma ve silinmeden dolayı okunamayan kelimeleri çözümlemeye yarayan bir sözlükler veritabanıdır.
Kezana
Kezana Türkiye, araştırmacılar, akademisyenler ve kütüphaneciler için Türkiye'nin prestijli üniversitelerinin en kapsamlı açık erişim koleksiyonlarını içeren, kullanıcı dostu ve güçlü bir araştırma platformudur. Geniş bir Tez, Dergi ve Makale koleksiyonuyla; akademisyenler tüm içerik ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz, dijital içerikgöndererek koleksiyonlara katkıda bulunabilirler.
LEHCEDİZ
Lehçediz.com Türk Edebiyatının tüm tarihsel ve çağdaş metinleri; Türk Dünyası Edebiyatlarının önemli metinleri üzerinde veriler sunan bir veri tabanıdır.Lehçediz, içerisinde yer alan tüm metinlerin her bir kelimesi ayrı ayrı anlamlandırılmış ve gruplandırılmıştır. Artık kalın sözlükleri taşımadan; bilimsel araştırmalar için binlerce sayfa çevirmeden saniyeler araştırmalar sonuçlandırılmaktadır. Sadece internet erişimi olan bir cihaz ile bilimsel bir kitap veya makale için binlerce veri elde edebilmektedir. Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Türkçe, Çağdaş Türk Lehçeleri, Kütüphanecilik vb. bölümler ve metinler üzerinde araştırma ihtiyacı olan tüm bölümler için ideal ve TEK kaynaktır. LEHÇEDİZ araştırmacılar için önemli bir durak olmuştur.
Piri Keşif Aracı
Piri, arama odaklı kurumsal olarak özelleşmiş bir keşif aracıdır. Piri, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler için araştırılan konu hakkında birçok veri tabanını tarayarak sonuçları analiz eder ve listeler. Yapay zekâ destekli modern arama algoritmaları ile ilgili içerikleri bulmayı amaçlar. Kurumunuzun abone olduğu veri tabanları ile birlikte geniş açık erişim içeriği sayesinde kullanıcılarınız tüm ihtiyaçlarını karşılar ve kullanıcı dostu ekranları ile araştırmaya teşvik eder.Piri Keşif Aracı sadece dijital veri tabanları ile değil kütüphane kataloğunuz ile de entegredir ve kütüphanenizdeki basılı yayınların da sonuçlarını gösterir. Piri Keşif Aracı ile ilginizi çeken yayınları listenize ekleyip daha sonra tekrar görüntüleyebilir ve kendi çalışma alanınızı yaratabilirsiniz. Yararlandığınız yayınlara kolayca atıf verebilir, hızlıca paylaşabilirsiniz. Piri Keşif Aracı, YÖK Ulusal Tez Merkezi* ile birlikte binlerce yabancı üniversite de yayınlanmış yüksek lisans ve doktora tezlerini kapsar. Sadece tez arayabileceğiniz bir ekran sayesinde arama kelimesi ile bağlantılı tezlere kolayca ulaşabilirsiniz.Piri, her geçen gün popülerliği artan video veri tabanlarını* kapsayan tek keşif aracıdır.Piri Keşif Aracı;100 milyondan fazla akademik eser (makale-bildiri-tez vb.),28 milyon Açık erişim PDF & HTML tam metnini,Gelişmiş arama ile sorgu yapılandırmasını,Kişisel çalışma alanını,Üniversitenize ait basılı yayınlarını kapsar.* (Sadece Piri Keşif Aracı’nda)Piri Keşif Aracı’nı hem kurumsal web sitenize entegre edebilir, hem de harici bağlantı ekranı ile erişebilirsiniz. Piri Keşif Aracı sadece kurumsal IP’leriniz ile erişim sağlandığında kullanılabilmektedir.
Piri LİBDİS(Library Discovery Database Services)
Library Discovery Database Services (LİBDİS) akademik içeriklerin derlendiği ve tam metin erișim sağlayan bir koleksiyon veritabanıdır. Her koleksiyon belirli standartlara uyan ve koleksiyonun amacına göre derlenmiș akademik içeriklerden olușur. LİBDİS ile araștırmacılarımıza hiçbir yerde bulunmayan akademik koleksiyonlar sağlanabilmektedir. LİBDİS sunum ve video formatında da özgün içerikli koleksiyonlar sunmaktadır. Açık ve kapalı kaynaklarda yer alan ve konuya özel derlenmiș koleksiyonlar da mevcuttur.
Sobiad (Sosyal Bilimler Atıf Dizini)
Türkiye merkezli 434 dergide yayınlanan 136,150 makalenin yer aldığı ve 2,850,934 atıfın bulunduğu bir veritabanıdır. Sobiad veritabanında hem makale başlığında arama hem de metin içinde arama yapılabilmektedir.
Tümer ALTAŞ A.Ş. Online Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi Veritabanı
Sınav Hazırlık Paketleri :(e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 1278 adet KPDS sorusu ve her bir sorunun video çözümü.YÖKDİL: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 3178 adet ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü.TIPDİL: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 1019 adet ÜDS Sağlık Sorusu ve her bir sorunun video çözümü.PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejilerIELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.Beceri paketleriDinleyerek Kelime: 3642 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.Çeviri Videoları 1: Cümle Çeviri Videoları.Çeviri Videoları 2: Paragraf Çevirileri ve Strateji videoları.Gramer: Binlerce soruluk gramer testleriGörüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.Özel paketlerKelime++: 15 adet kelime paketi: binlerce soruOKeY: Tüm beceriler tek pakette: Okuma-anlama, gramer, kelime, konuşma, yazma, dinlemeToplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik; on binlerce ekstra soru.
UpToDate
Sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay ara yüze sahip bir veri tabanıdır, doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

HIZLI ERİŞİM

instagram Twitter Facebook