Abone Veritabanları

Asos İndeks
Asos İndeks’te, ulusal ve uluslararası yayın yapan 1400’den fazla dergiye erişebilir, bu dergilerde yayınlanan 160.000’den fazla makaleye ait tam metinleri araştırmalarınızda kullanabilirsiniz. AyrıcaAsos İndeks tarafından taranan dergilerden çalışmalarınıza yapılan atıfları görüntüleyebilirsiniz. Asosİndeks’e bilgisayarlarınızdan veya mobil cihazlarınızdan erişebilirsiniz.
Bookcites
Bookcites, Kolay arayüze ve birden fazla arama seçeneğine sahiptir. Sadece atıf değil bașlık ve yazarda da arama yapılabilmektedir. Kurumlara özel hazırlanmıș olan panelde kurumsal atıf sayısı, okuma ve indirme sayıları gibi gelișmiș istatistikler detaylı olarak sunulmaktadır. Bookcites’da;* 350 + yayınevi bulunmaktadır.* 35.000 + Yayınevi kitabı bulunmaktadır.* 2200 + Tam metin bildiri kitabı bulunmaktadır.* 90.000 + Tam metin bildirisi bulunmaktadır.* 4 Milyon + atıf bulunmaktadır.* yayınevi , kitap ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır. Hangi özellikler mevcuttur? Bookcites Atıf Dizini, en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır:* Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur.* Her makale için yazar, yayınevi, yıl gibi bilgiler arama sonucundan kitaba tıklanarak erişilebilir, kaynakçaları indirilebilir.* Bulunan sonuçlar kolayca yazdırılabilir, yazdırma öncesi düzenlenebilir.
Finnet
Finnet Analiz Expert, Türkiye sermaye piyasası araçlarına ilişkin, detaylı veri setlerinin, “Excel Ortamında” kullanılabilmesini ve kolayca raporlamalar yapılabilmesine imkân sağlayan, finansal analiz programıdır. Kullanıcılarımız bununla ilgili olarak Merkez Kütüphanemizde özel olarak kurulan bilgisayarımızdan kendilerine verilecek şifre ile giriş yapabilirler.
Hukuk Türk Veri Tabanı
Her gün güncellenen, T.C. Mevzuatı (Kanunlar, KHK’ler, Tüzükler, Yönetmelikler, B.K. Kararları, Genelgeler, Tebliğler). Kanun maddeleri ve konuları ile ilişkilendirilmiş, özü yazılmış, tasnifli İçtihatlar (Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları). Resmi Gazete günlük olarak sisteme  işlenmektedir.
İdeal Online Veritabanı
Tıp, fen bilimleri, edebiyat, tarih, sanat, mühendislik gibi alanlarda kapsamlı ve geniş bilgiyi Türkçe e-kitap,e-dergi de bulabilmek için oluşturulan bir elektronik veritabanıdır.
Piri Keşif Aracı
Piri, arama odaklı kurumsal olarak özelleşmiş bir keşif aracıdır. Piri, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler için araştırılan konu hakkında birçok veri tabanını tarayarak sonuçları analiz eder ve listeler. Yapay zekâ destekli modern arama algoritmaları ile ilgili içerikleri bulmayı amaçlar. Kurumunuzun abone olduğu veri tabanları ile birlikte geniş açık erişim içeriği sayesinde kullanıcılarınız tüm ihtiyaçlarını karşılar ve kullanıcı dostu ekranları ile araştırmaya teşvik eder.Piri Keşif Aracı sadece dijital veri tabanları ile değil kütüphane kataloğunuz ile de entegredir ve kütüphanenizdeki basılı yayınların da sonuçlarını gösterir. Piri Keşif Aracı ile ilginizi çeken yayınları listenize ekleyip daha sonra tekrar görüntüleyebilir ve kendi çalışma alanınızı yaratabilirsiniz. Yararlandığınız yayınlara kolayca atıf verebilir, hızlıca paylaşabilirsiniz. Piri Keşif Aracı, YÖK Ulusal Tez Merkezi* ile birlikte binlerce yabancı üniversite de yayınlanmış yüksek lisans ve doktora tezlerini kapsar. Sadece tez arayabileceğiniz bir ekran sayesinde arama kelimesi ile bağlantılı tezlere kolayca ulaşabilirsiniz.Piri, her geçen gün popülerliği artan video veri tabanlarını* kapsayan tek keşif aracıdır.Piri Keşif Aracı;100 milyondan fazla akademik eser (makale-bildiri-tez vb.),28 milyon Açık erişim PDF & HTML tam metnini,Gelişmiş arama ile sorgu yapılandırmasını,Kişisel çalışma alanını,Üniversitenize ait basılı yayınlarını kapsar.* (Sadece Piri Keşif Aracı’nda)Piri Keşif Aracı’nı hem kurumsal web sitenize entegre edebilir, hem de harici bağlantı ekranı ile erişebilirsiniz. Piri Keşif Aracı sadece kurumsal IP’leriniz ile erişim sağlandığında kullanılabilmektedir.
Piri LİBDİS(Library Discovery Database Services)
Library Discovery Database Services (LİBDİS) akademik içeriklerin derlendiği ve tam metin erișim sağlayan bir koleksiyonveritabanıdır. Her koleksiyon belirli standartlara uyan ve koleksiyonun amacına göre derlenmiș akademik içeriklerdenolușur. LİBDİS ile araștırmacılarımıza hiçbir yerde bulunmayan akademik koleksiyonlar sağlanabilmektedir. LİBDİS sunum vevideo formatında da özgün içerikli koleksiyonlar sunmaktadır. Açık ve kapalı kaynaklarda yer alan ve konuya özel derlenmișkoleksiyonlar da mevcuttur.
SciVal
SciVal, dünya çapında 231 ülkeden binlerce araştırma kurumunun ve bunlarla ilişkili araştırmacının araştırma performansına erişim sağlar; böylece araştırma performansını görselleştirebilir, emsallere göre kıyaslama yapabilir, stratejik ortaklıklar geliştirebilir, ortaya çıkan yeni araştırma eğilimlerini belirleyip analiz edebilir ve benzersiz bir şekilde uyarlanmış raporlar oluşturabilirsiniz.
Sobiad (Sosyal Bilimler Atıf Dizini)
Türkiye merkezli 434 dergide yayınlanan 136,150 makalenin yer aldığı ve 2,850,934 atıfın bulunduğu bir veritabanıdır. Sobiad veritabanında hem makale başlığında arama hem de metin içinde arama yapılabilmektedir.
Tümer ALTAŞ A.Ş. Online Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi Veritabanı
Sınav Hazırlık Paketleri : (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 1278 adet KPDS sorusu ve her bir sorunun video çözümü. YÖKDİL: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 3178 adet ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü. TIPDİL: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 1019 adet ÜDS Sağlık Sorusu ve her bir sorunun video çözümü. PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler. TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler. Beceri paketleri Dinleyerek Kelime: 3642 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme. Çeviri Videoları 1: Cümle Çeviri Videoları. Çeviri Videoları 2: Paragraf Çevirileri ve Strateji videoları. Gramer: Binlerce soruluk gramer testleri Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik. Özel paketler Kelime++: 15 adet kelime paketi: binlerce soru OKeY: Tüm beceriler tek pakette: Okuma-anlama, gramer, kelime, konuşma, yazma, dinleme Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik; on binlerce ekstra soru.
UpToDate
Sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay ara yüze sahip bir veri tabanıdır, doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.
WorldLibrary
World eBook Library; akademik araştırmalara yardımcı elektronik kitap ve elektronik belgelerin sunulduğu dünyanın en büyük elektronik kütüphanelerinden biridir. Tüm alanlardan 4,000.000’den fazla akademik belgeye tam metin erişim sağlar.

HIZLI ERİŞİM

instagram Twitter Facebook