Mobil Menü

Deneme Veritabanları

Almanhal İslam Çalışmaları Veri Tabanı
ALMANHAL İslam Araştırmaları Veri Tabanı özellikle İlahiyat ve İslam Araştırmaları için Orta Doğudaki en iyi yayıncılardan derlenmiş bilimsel içeriği ile, Arapça detaylı arama yapılabilen dünyadaki ilk ve tek veri tabanıdır. Orta Doğunun önde gelen güvenilir yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını tek şemsiye altında toplayabilmiş bir koleksiyondur.
BioOne Complete Veri Tabanı
BioOne Complete, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi ve benzeri konu alanlarında yayın yapan 158 yayınevine ait 200’den fazla dergiye tek bir platforma erişim vermektedir.
MEVBANK Mevzuat ve İçtihat Veritabanı
Lebib Yalkın tarafından 65 yıllık tecrübe ve en son teknolojinin imkanlarıyla geliştirilen MEVBANK Veritabanı, mevzuat araştırmalar için en güncel İçtihat ve Mevzuat ile yorumlu uzman Makalelerini içerir. MEVBANK Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler, tüzükler, yönetmelikler, tebliğler 64 konu başlığı altında, emsal teşkil edecek içtihat, makaleler ve hukuk literatürü ile ilişkilendirilmiş olarak sunulmaktadır.
Reaxys
Reaxys Veritabanı; Organik ve inorganik kimya, malzeme bilimleri, çevre sağlığı ve güvenliği alanlarında 450 ana kimya dergisini, ders kitaplarını, konferans özetlerini içermektedir. Veritabanı ayrıca 55 milyon organik, inorganik ve organometalik bileşiği, 36 milyon kimyasal reaksiyonu, 500 milyon yayınlanmış deneysel unsuru kapsar.