URKUND İntihal Programı Akademisyen ve Öğrencilerimizin Hizmetine Girdi

07 Mart 16

Üniversitemizde şimdiye kadar kullanılmakta olan iThenticate intihal programı, ilgili firma ile yapılan sözleşme gereği sadece öğretim üyelerine kendi çalışmaları için kullanım hizmet vermekteydi. Bu programı öğrenci tez ve ödevlerinde kullandığı tespit edilen bazı öğretim üyelerimizin kullanıcı hesapları da firma tarafından bloke edilmiştir. 

Üniversitemizde önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerimizin ödev, seminer ve tezlerini de kontrol edebilmelerine imkân tanımak amacıyla, URKUND intihal programı da hizmete girmiştir. Bu programla hem öğretim elemanlarımız hem de öğrencilerimiz çalışmalarını test etme imkanı elde edeceklerdir. iThenticate programı da sadece öğretim üyelerimize hizmet vermeye devam edecektir. 

URKUND intihal programını öğrencilerimiz ancak öğretim elemanlarımız aracılığı ile kullanma imkânına sahip olabileceklerdir. Programı kullanabilmek için tüm öğretim elemanlarımızın 96 saat içerisinde hitit.edu.tr uzantılı mail adreslerine gelen aktivasyon mailini tıklayarak aktive etmeleri gerekmektedir. 

Öte yandan öğretim üyelerimizin Ithenticate hesaplarının bloke olmaması için öğrenci tez ve ödevlerini kontrol için URKUND programını kullanmaları, Ithenticate programını sadece kendi çalışmalarında kullanmaları hususu büyük önem arz etmektedir.

Kütüphane Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum